Kraków szykuje się na wybory

Najważniejszym z globalnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta nie są zaadaptowane do tak dużego natężenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby samochodów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i remonty już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.