mam problem z alkoholem 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur terapii, które wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie alkoholika Kraków

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez skład ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, należy asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych sytuacjach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też nawiązać debatę na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma słusznego czy też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.