mięśnie kegla co to jest

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia w ciąży

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one poprawnie wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, zwykle wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z niekiedy wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez kilka sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo istotne jest to, żeby napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży można aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że zapewniają fenomenalne rezultaty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia oraz relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.