Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

terapia nietrzymania moczu u kobiet

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym porządniej, bowiem ćwiczenia dają w owym czasie lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są również treningi oddechowe, które należy później jak przeważnie powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się dobrze. Dużo pacjentek myśli, że dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu bądź też dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.