nowa restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi goście kosztują mniej znane dania – tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria korzysta z włoskich składników, czy w karcie są też nie tak znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i dania z wielu miejsc kraju. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja w stylu włoskim bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włochów typowa praktyka. restauracja włoska Bianca Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroki wachlarz win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film