Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje ogrom radości, lecz także o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, właśnie dlatego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług ekspertów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.